РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000266203<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпенко Г. І. 
Українська реалістична проза другої половини XIX ст. як історичне джерело : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / Г. І. Карпенко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 16 c. - укp.

З'ясовано інформативні можливості української реалістичної художньої літератури другої половини XIX ст. як історичного джерела на прикладі творів І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного, а також запропоновано певний варіант джерелознавчої методики аналізу художніх творів. Розглянуто джерела відомостей І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного про сучасну їм дійсність, висвітлено аспект оцінки письменниками-реалістами наслідків буржуазних реформ 1860 - 1870-х рр. та показано характерні для другої половини XIX ст. стилі громадської поведінки, мислення, а також образи типових представників доби (на матеріалі художніх творів). Виявлено особливості боротьби двох суспільних тенденцій (консервативно-феодальної та капіталітичної) у свідомості селянства, розглянуто питання щодо уявлення українського суспільства того часу про суспільний ідеал та охарактеризовано специфіку художніх творів як джерела історичного знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)52 + Ш5(4УКР)52-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337460 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського