РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000266230<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Самойлович Л. В. 
Українська фразеографія XIX - поч. XX ст. : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Л. В. Самойлович; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено історію української фразеографії XIX - XX ст. Встановлено, що українська фразеографія зародилася в XVII - XVIII ст., а період її становлення припадає на XIX - початок XX ст. На фразеологічному матеріалі фольклорних збірок О.П.Павловського, М.В.Закревського, М.Номиса, І.Я.Франка проаналізовано особливості побудови словникових статей, а також розглянуто основні способи розташування фразеологічних одиниць (ФО). Виявлено, що в словникових статтях даних збірок подано варіантність і синонімію ФО, розтлумачено їх значення. Упорядниками здійснено перші спроби добору до українських ФО відповідників російською, польською, німецькою мовами. В авторських передмовах до збірок висвітлено деякі питання теорії фразеології та фразеографії. Таким чином, фольклорні збірки, укладені в XIX - на початку XX ст., відіграли важливу роль у розвитку української фразеології, у них розроблялись принципи словникового опрацювання ФО, а також формувалася й удосконалювалася фразеологічна практика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш141.4-4г

Шифр НБУВ: РА310989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського