РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000267456<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоруженко О. О. 
Фазові переходи в тетрагональних антиферомагнетиках : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О. О. Хоруженко; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2006. - 21 c. - укp.

Запропоновано теорію фазових переходів, індукованих зовнішнім магнітним полем у легковісних тетрагональних антиферомагнетиках. Вперше строго математично доведено, що у полях вище граничного поведінка магнітної підсистеми легковісного тетрагонального антиферомагнетика в поздовжньому магнітному полі визначається конкуренцією двох різних анізотропій у базисній площині: анізотропії, пов'язаної із взаємодією Дзялошинського, і обмінно-підсиленої анізотропії четвертого порядку. Вперше доведено, що за умов переваги анізотропії, пов'язаної із взаємодією Дзялошинського, зі зростанням магнітного поля відбувається перехід у кутову фазу, яка характерна не лише для фториду кобальту, а також для всіх тетрагональних антиферомагнетиків із сильною взаємодією Дзялошинського незалежно від наявності або відсутності дії зовнішнього магнітного поля на намагніченість підграток. Доведено, що кутова фаза зі збільшенням поздовжнього магнітного поля зникає, якщо магнітні моменти підграток стають паралельними один одному. Встановлено, що поля перевертання магнітних підграток (spin-flop-перехід) і схлопування магнітних підграток (spin-flip-перехід) збігаються. Вперше у магнітовпорядкованих кристалах поза лініями фазових переходів виявлено особливості магнітної сприйнятливості, яка випливає з того, що в тетрагональних антиферомагнетиках після переходу магнітної підсистеми у кутову фазу зі збільшенням поздовжнього магнітного поля сприйнятливість різко зростає й після досягнення максимального значення різко спадає.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022 + В375.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348943 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського