РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000267700<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кочан В. М. 
Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі : автореф. дис... канд. філософ. наук / В. М. Кочан; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено пограниччя як соціокультурний феномен. Праналізовано історію вивчення кордонів і пограниччя. Розглянуто концептуалізацію феномену пограниччя, визначено його соціокультурну специфіку та динаміку, антропологічні аспекти, зокрема, формування людини пограниччя та його ідентичності. Встановлено, що пограниччя є певним регіоном з соціальною, культурною, економічною, політичною специфікою та дуже багатоманітним феноменом. З'ясовано, що поліваріантність пограниччя визначається характером кордону. Доведено, що різноманітність типів кордонів визначає той факт, що зміст поняття пограниччя розкриваєтсья через його типологію. Виділено й охарактеризовно три типи пограниччя: перехідне, стикове, фронтирне. Встановлено, що пограниччя має суттєву соціокультурну специфіку, яка проявляється через особливе ставлення до чужого й характеризується високим ступенем субкультурності прикордонних регіонів. Доведено, що специфіка пограниччя визначає особливий тип соціального суб'єкта, формування якого відбувається за моделями маргіналізації, інтеграції й андрогінізації. Встановлено, що ідентичність людини пограниччя двонаправлена: у бік сусідніх етнокультурних спільностей і того центру, стосовно якого вона заявляє своєю регіональністю. Зроблено висновок, що пограниччя - це не лише лінія демаркації суміжних держав, але і природній полігон пошуку діалогу, компромісу, толерантності, що набуває особливого значення за умов світової глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського