РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000267796<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костріков С. В. 
Флювіальні геоморфосистеми: геоінформаційне моделювання водозбірної організації рельєфу : Автореф. дис... д-ра геогр. наук / С. В. Костріков; НАН України. Ін-т географії. - К., 2006. - 43 c. - укp.

Здійснено теоретико-методологічне та методичне обгрунтування й апробацію концепції геоінформаційного моделювання водозбірної організації флювіального рельєфу. Встановлено, що водозбірні басейни є найбільш значним типом одиниць морфогенетичного районування земної поверхні у регіонах поширення водноерозійної морфоскульптури. Доведено, що водозбори є єдиним функціональним цілим, а особливості їх поверхні та процесів, які на ній відбуваються, мають досить різноманітні просторові зміст і відображення. Наведено визначення флювіальної геоморфосистеми як транзитивного (між геоморфологією та гідрологією) предмета дослідження. Показано, що водозбірну організацію рельєфу річкових та яружно-балкових басейнів необхідно розглядати як інваріантну щодо масштабу досліджень. Здійснено просторовий гідролого-геоморфологічний аналіз, у межах якого процес флювіального рельєфоутворення досліджено в анізотропному просторово-часовому континуумі земної поверхні єдиним гідролого-геоморфологічним процесом за паритетною участю рельєфу та гідрологічного стоку. Обгрунтовано твердження, що флювіальний рельєф функціонує як підситема, що належить до гідролого-геоморфологічної системи водозбору - реальної існуючої геосистеми. Доведено, що модель флювіального рельєфу повинна бути адекватною його ієрархічній організації і лише за даних умов забезпечує розв'язання сучасних задач інвайронментального менеджменту. Запропоновано оригінальну методологію розробки геоінформаційних моделей водозборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121 с8 + Д226

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348295 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського