РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000267842<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тернавська С. В. 
Фононні спектри шаруватих кристалів <$Ebold { roman In sub x roman Tl sub 1~-~x roman J}> : Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук : 01.04.05 / С. В. Тернавська; Ін-т фіз. оптики. - Л., 2003. - 18 c. - укp.

Вивчено фононні спектри твердих розчинів шаруватих кристалів <$Eroman In sub x roman Tl sub 1~-~x roman J>. Виміряно поляризовані інфрачервоні (ІЧ) спектри поглинання та спектри комбінаційного розсіювання (СКР) зразків, орієнтованих в площині (a, c) зі складом компонентів, що відповідає x = 0,2, 0,3, 0,4, 0,7, 0,95. На підставі теоретико-групового аналізу здійснено симетричну класифікацію фононних мод. Подано ідентифікацію основних смуг фононних спектрів з врахуванням внутрішньокластерних та міжшарових взаємодій в елементарних комірках твердого розчину. Виявлено фактор-групові розщеплення в ІЧ спектрах та антирезонанс у СКР. Фактор-групове розщеплення можна розглядати як дисперсну взаємодію між флуктуаціями електронної густини в одному шарі та індукованою нею флуктацією густини в сусідньому шарі. Зважаючи на трансляційну інваріантність відповідні хвильові функції задовольнятимуть умови симетрії, що дає змогу застосовувати теоретико-групові підходи, розроблені О.С. Давидовим для екситонних спектрів молекулярних кристалів. Суттєві зміни структури фононних спектрів залежно від вмісту талієвої компоненти пов'язано з розривом твердої розчинності заміщення у сандвичних шарах In(Tl) - J - In(Tl) та входженням іонів талію у міжшарові проміжки (автоінтеркаляція). Обговорено роль вільних носіїв у механізмі структурних перетворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + В379.226,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323594 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського