РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000268406<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко В. Є. 
Формування композиційної мікроструктури тугоплавких карбідних евтектик та їх фізико-механічні властивості : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / В. Є. Семененко; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". - Х., 2001. - 21 c. - укp.

Досліджено високотемпературні та термостабільні сплави евтектичного типу, отримані шляхом спрямованого твердіння (електронно-променева плавка у вакуумі) за умов забезпечення високих статичних градієнтів на межі розподілу рідина - тверде тіло. Показано, що специфічні умови дифузійного поділу компонентів такого процесу впливають на морфологію та дисперсність створюваних матеріалів. Визначено умови структуроутворення в процесі стаціонарного росту квазібінарних тугоплавких евтектик на основі Mo, Nb, Ta з високою об'ємною часткою (20 %-46 %) карбідної фази з метою створення квазімонокристалічного злитку. Визначено критичні концентрації домішок втілення, що призводять до порушення плоского фронту кристалізації залежно від градієнта температур у розплаві. Показано, що максимальну схильність до спрямованого композиційного росту мають системи на основі танталу та ніобію, мінімальну - молібдену. З'ясовано механізм зняття пересичення матриці вуглецем, умови та ступінь її очищення. Визначено параметри дифузії, щільність дислокацій композитів, їх взаємозв'язок з жароміцністю. Зазначено, що досконалі композиційні структури є термостабільними (0,9 - 0,92Tпл., <$Etau sub { roman відп. } ~>>~250> год). Розглянуто можливість пластифікації боридної матричної складової, що складає в об'ємі композита <$Esymbol Ы> 75 %, прошарками пластичного металу. Відзначено, що завдяки застосуванню розробленого способу спрямованої кристалізації шлікерного покриття NiCrSiB квазіевтектичного складу в 3-9 разів підвищується зносостійкість виробів у вузлах тертя машинного


Індекс рубрикатора НБУВ: К263.03 + К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського