РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000268559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чабанна М. В. 
Формування масового суспільства як необхідна передумова становлення та механізм забезпечення функціонування тоталітаризму (теоретико-методологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. політ. наук / М. В. Чабанна; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти питання взаємозв'язку наявності масового суспільства та становлення і функціонування тоталітаризму. З урахуванням теоретичних розробок дослідників явища тоталітаризму та закономірностей формування масового суспільства визначено сукупність ознак, які є критерієм тоталітарності режиму. Проаналізовано психологічні особливості членів масового суспільства, які сприяють встановленню відповідної диктатури. Процес становлення тоталітаризму досліджено у контексті вивчення особливостей психологічного маніпулятивного впливу на населення держави, який забезпечує підтримку ним встановлення відповідної влади. Питання тоталітарного управління суспільством розглянуто з застосуванням поняття тотального контролю, здійснення якого прямо пов'язане з тоталітарним маніпулюванням. Зроблено висновок, що використання обох взаємопов'язаних методів впливає на формування свідомості, необхідної для становлення тоталітаризму. Запропоновано розглядати у теорії тоталітаризму потребу режиму у масовізації суспільства та заходи влади з реалізації відповідного прагнення. Доведено залежність можливості встановлення та функціонування тоталітаризму від наявності масового суспільства. Обгрунтовано необхідність урахування у теорії тоталітаризму такої риси тоталітарного політичного режиму, як масовізація суспільства. Показано, що залежність становлення та функціонування тоталітаризму від наявності масового суспільства зумовлює необхідність змін у суспільній свідомості для здійснення демократизації посттоталітарної держави; акцентовано увагу на тривалості та поступовості даного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф055.2 + Ф024 + Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343322 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського