РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000268932<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марущак Г. М. 
Формування продуктивності рису залежно від мікродобрив та способу їх застосування : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Г. М. Марущак; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Х., 2007. - 165 c. - укp.

Досліджено процеси росту, розвитку та формування врожаю та якості зерна рису під впливом застосування різних видів мікродобрив на фоні розрахункової норми NOK під запланований урожай 80 ц/га. Установлено, що під впливом досліджених мікродобрив (цинку, міді, кобальту, міком) підсилюється наростання надземної маси рослин, площі листкової поверхні, зростає інтенсивність фотосинтезу. Між цими показниками та рівнем урожаю зерна рису визначено тісні кореляційні зв'язки. Мікродобрива позначились на лінійній висоті рослин рису, вмісті у листках хлорофілу, зокрема груп "а" та "б", тривалості вегетаційного періоду. За результатами експериментальних досліджень доведено високу ефективність позакореневого підживлення та допосівної обробки насіння мікродобривами для одержання стабільних урожаїв рису з високими показниками якості зерна та крупи. У зоні збільшується вміст і вихід з гектара білка та крохмалю, не міститься важких металів у надлишкових кількостях, за якістю воно відповідає вимогам для дитячого та дієтичного харчування. Установлено, що найвища продуктивність посівів і показники економічної та біоенергетичної ефективності забезпечуються з застосуванням комплексного мікродобрива міком.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-4

Рубрики:
 Рис 

Шифр НБУВ: РА361041 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського