РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270073<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черних О. П. 
Фотоелектричні властивості плівкових полікристалічних гетероструктур на основі сполук системи Cu - In - Ga - Se : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. П. Черних; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2003. - 18 c. - укp.

Розроблено новий фізичний підхід до оптимізації фотоелектричних процесів плівкових гетероструктур, з використанням якого шляхом моделювання впливу світлових діодних параметрів на вихідні параметри сонячних елементів (СЕ) ідентифікуються один чи два світлові діодні параметри, що визначають коефіцієнт корисної дії (к. к. д.) конкретного СЕ, а також експериментально досліджено вплив кристалічної та енергетичної структур на ці діодні параметри. Вперше запропоновано фізичну модель деградації фотоелектричних властивостей гетероструктур на основі <$Eroman {CuIn sub 0,7 Ga sub 0,3 Se sub 2}> після трирічної витримки на повітрі, що базується на експериментально зафіксованому утворенні вторинних фаз та зниженні концентрації натрію в базовому шарі. Це призводить до зменшення к. к. д. за рахунок зниження світлового шунтувального опору та збільшення світлового діодного струму насичення. Експериментально показано, що істотна відмінність теоретичних і експериментальних значень напруги холостого ходу "substrate" СЕ на основі <$Eroman {CuGaSe sub 2 }> у порівнянні з СЕ на основі <$Eroman {CuIn sub 0,7 Ga sub 0,3 Se sub 2 }> зумовлена меншою структурною досконалістю базового шару та відсутністю в ньому інверсії електропровідності приповерхневої області, що сумарно призводить до підвищених значень густини світлового діодного струму насичення. Доведено, що більш низька ефективність "superstrate" СЕ на основі базових шарів <$Eroman CuGaSe sub 2> обумовлена наявністю на міжфазній межі ZnO - <$Eroman CuGaSe sub 2> прошарку, що викликає збільшення послідовного опору та формування сепарувального бар'єра в дрібнокристалічній області, що призводить до


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.271.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323701 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського