РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270080<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Халявка Т. О. 
Фотокаталітична активність різновидностей діоксиду титану : Автореф. дис... канд. хім. наук : 01.04.18 / Т. О. Халявка; НАН України. Ін-т хімії поверхні. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Проведено систематичне дослідження впливу кристалічної будови, фазового складу, питомої поверхні та сорбційних властивостей на фотокаталітичну активність особливо чистого TiO2 за опромінення УФ світлом у реакціях деструкції тетрадецилпіридиній хлориду (ТДП<^>+Cl<^>-), метиленового блакитного (МБ<^>+CL<^>-) і тетрахлорфлуоресцеїну (ТХФ) та відновлення неорганічних аніонів <$Eroman {Cr sub 2 O sub 7 sup 2- }>, MnO<^>4-, [Fe(CN)6]<^>3-, [Fe(CN)6]<^>4-. Опромінення водних розчинів досліджених речовин за присутності TiO2 призводить до їх деструкції та утворення нерозчинних продуктів, які легко видаляються з розчину, що може бути використано у процесах очистки стоків. Зразки TiO2 із вмістом домішок, що не перевищує 1<$Ecdot>10<^>-5 % мас, проявляють більш високу фотокаталітичну активність у порівнянні зі зразками, поверхня яких була модифікована Fe<^>3+, Co<^>2+, Ni<^>2+, <$Eroman PO sub 4 sup 3->, Cl<^>-, HCO<^>3- у досліджених процесах, що пов'язано з блокуванням активних центрів поверхні та утворенням пасток для електронів та дірок. Константи швидкостей реакцій не залежать від величини адсорбції та питомої поверхні зразків, що свідчить про проходження процесів на межі поділу фаз каталізатор - розчин. Величини констант швидкостей реакцій деструкції органічних субстратів для усіх досліджених фотокаталізаторів можуть відрізнятися в 5 - 6 разів. Вплив кристалічної структури TiO2 на фотовідновлення MnO<^>4- та [Fe(CN)6]<^>3- більш сильний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського