РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270241<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скорик М. В. 
Функціональний стан еритроцитів і вміст мікроелементів у внутрішніх органах курей-несучок за впливу речовин гумінової природи : автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / М. В. Скорик; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати вивчення особливостей морфофункціональних показників крові, стану антиоксидантного захисту еритироцитів і вмісту мікроелементів, що беруть участь у процесі гемопоезу, у внутрішніх органах курей-несучок у фазу фізіологічно зумовленого спаду процесів яйцеутворення та за умови введення до їх раціону кормових біологічно активних домішок гумінового походження "Гідрогумат" і "Гумісол-Т-2". Встановлено, що у курей-несучок другої фази продуктивності знижується кількість еритроцитів і вміст гемоглобіну відносно фізіологічної норми, а в еритроцитах прискорюються процеси перекисного окиснення ліпідів на тлі спаду антиоксидантного захисту. За впливу гумінових кормових домішок у курей відбувається покращання морфофункціональних показників крові, в еритроцитах змінюється стан систем глутатіону, що відповідає високому антиоксидантному захисту клітин. Досліджено вміст мікроелементів у тканинах печінки, селезінки та яєчника у разі використання в раціоні несучок гідрогумату та гумісолу-Т-2. За цього змінюється зміст заліза, міді, марганцю та цинку, що свідчить про функціональну активність цих органів. Установлено, що за умов введення до складу раціону курей-несучок другої фази продуктивності кормових домішок "Гідрогумат" або "Гумісол-Т-2" покращується фізіологічний стан птиці, що уможливлює пролонгування продуктивного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29 + Е60*732.241-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського