РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Головаха В. І. 
Функціональний стан печінки і її патологія у коней (етіологія, патогенез і діагностика) : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.01 / В. І. Головаха; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2004. - 43 c. - укp.

Установлено видові особливості функціонального стану гепатобіліарної системи у клінічно здорових коней різного віку, породи та фізіологічного стану, що є підставою для розробки інформативних методів діагностики патології печінки. Уперше визначено фізіологічні показники активності індикаторних ферментів печінки (аспарагінової та аланінової амінотрансфераз, глутамілтрансферази), холестеролу, білірубіну, колоїдно-осадових проб у коней різних вікових груп та різного фізіологічного стану. Установлено, що у коней-продуцентів імунних сироваток виникають необоротні зміни гепатоцитів, що спричиняє розвиток гіперпротеїнемії, синдромів цитолізу та функціональної недостатності, яка проявляється гіпоальбумінемією та диспротеїнемією. Уперше виявлено схильність коней з патологією печінки до розвитку ентералгії, а також механізми розвитку патології печінки у разі метеоризму кишечнику. Відзначено, що хронічний гастроентерит у коней, спричинений асоціацією E. coli та Ps. aeruginosa, призводить до розвитку паренхіматозної жовтяниці, порушення структури цитоплазматичної та мітохондріальної мембран гепатоцитів. Вивчено патогенез патології печінки у разі отруєння коней алкалоїдами чорнокореня лікарського та <$Eroman B sub 1>-афлатоксином. З'ясовано, що патологія печінки у разі хронічного перебігу стахіоботріотоксикозу характеризується гіперпротеїнемією та гіпоальбумінемією, порушенням дезінтоксикаційної функції (внаслідок чого виникає енцефалопатія), розвитком синдрому холестазу та цирозу. Зазначено, що зміни функціонального стану та структури печінки у разі асоційованого перебігу ІЕМ та лептоспірозу характерні для хронічного гепатиту та


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-912-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334458 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського