РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маліновський Е. Ф. 
Функціонування простого контактного повтору в сучасному англомовному дискурсі : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Е. Ф. Маліновський; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження когнітивних, прагматичних, системно-мовних і лінгвостилістичних особливостей функціонування простого контактного повтору (ПКП) в англомовному дискурсі у контексті панівної антропоцентричної функціональної парадигми сучасного мовознавства. ПКП визначаєтья як інтегральне багатоаспектне явище, як одна з форм реалізації універсальної мовної категорії повтору, характерною рисою якого є комунікативно-прагматичний вплив на реципієнта. Доведено, що ПКП як дискурсивне функціональне утворення охоплює екстралінгвістичний, когнітивний, комунікативно-прагматичний, лінгвосемантичний і лінгвостилістичний аспекти мовленнєвої діяльності, характеризується функціональними та жанровими відмінностями. Функцію визначено як онтологічну суть ПКП, побудовано ієрархію функцій ПКП залежно від його когнітивної значущості, комунікативно-прагматичних властивостей і жанрово-стилістичних характеристик дискурсу, в якому він реалізується. У дискурсах художнього, поетичного, наукового та публіцистичного типів виділено три групи функцій ПКП, а саме: загальні функції, характерні для всіх типів дискурсу; функції, обмежено-спільні для декількох типів дискурсу, та дискурсно-специфічні функції, характерні лише для одного типу дискурсу. Запропоновано типологію ПКП за його системно-мовними характеристиками - лексико-семантичними, граматико-морфологічними, синтаксичними та текстологічними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш143.21-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346679 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського