РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270604<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коленко І. О. 
Фізичний розвиток та структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей препубертатного та пубертатного віку, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. О. Коленко; АМН України. Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему вдосконалення методів діагностики і профілактики остеопенічного синдрому дітей препубертатного та пубертатного віку, які проживають в ендемічних за фтором регіонах. На підставі результатів дослідження встановлено, що фізичний розвиток дітей пубертатного віку за умов хронічної фтористої інтоксикації характеризується збільшенням чисельності дівчат (до 25 %) з низьким фізичним розвитком за показниками маси тіла з порушенням становлення менструальної функції (42,1 %), юнаків з низьким фізичним розвитком за показниками зросту (60 %), що обумовлює їх дисгармонійний розвиток (до 43,3 - у дівчат і до 49,4 % - у юнаків). За результатами денситометричного обстеження у 25,4 % школярів виявлено остеопенічний синдром І - ІІ ступеня з кількісно-якісними змінами кісткової тканини та порушенням фізіологічних термінів формування піку кісткової маси. Досліджено, що в підлітків зазначеного регіону, вміст фтору в крові перевищує допустимі концентрації у 1,5 раза з підвищенням рівня екскреції фторидів з сечею у 2,3 раза, що визначає ступінь його нагромадження в організмі та є діагностичним критерієм фтористої інтоксикації. Доведено ефективність проведення комплексної програми з курсами остеопротективних препаратів у дітей з ендемічних за фтором регіонів для профілактики остеопенічного синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98 + Е70*669.372

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського