РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270688<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лісневич Л. О. 
Фізіолого-біохімічні властивості та функціональна роль запасних білків буряків : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.12 / Л. О. Лісневич; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К., 1999. - 37 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню фізіолого-біохімічних властивостей та функціональної ролі запасних білків буряків у зв'язку з виявленням можливості оцінки генофонду за компонентами цих білків. Вперше в електрофоретичних та імунохімічних дослідженнях встановлено, що запасним білком цукрових буряків є 11S глобулін, який за складом субодиниць, поліпептидів, амінокислот та кріовластивостями подібний 11S глобулінам інших дводольних рослин. Функціональну роль 11S глобуліну буряків, як запасного білка, доведено особливостями його накопичення та використання в процесі дозрівання та проростання насіння, характерним розподілом амінокислот, мінливістю в онтогенезі та стабільністю складу в різних умовах вирощування рослин. Представлено фізіолого-біохімічне обгрунтування можливості застосування 11S глобулінів як маркерів для оцінки генофонду буряків. Розроблено та захищено авторським свідоцтвом СРСР, патентом України новий для цукрових буряків метод оцінки видів, сортів і ліній за електрофоретичними спектрами глобуліну. Критерієм такої оцінки встановлено типи спектрів, їх число та частоту, з якою вони зустрічаються в певній вибірці насіння. Результати проведених досліджень показали, що застосування запасних білків буряків як маркерів дає можливість з високим ступенем вірогідності здійснювати паспортизацію та реєстрацію сортів і ліній, виявляти їх різноманітність та оригінальні форми, встановлювати взаємозв'язок деяких поліпептидів з важливими фізіологічними процесами, визначати якість та життєздатність насіння, оцінювати генетичну частоту та походження ліній, уточнювати філогенетичні взаємовідносини в межах роду Beta L.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.3,022 + П215.2-272.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського