РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маковейчук Т. І. 
Фізіологічні основи застосування продуктів термофільного метанового бродіння як стимулятора росту та розвитку рослин : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.12 / Т. І. Маковейчук; НАН України. Ін-т фізіології рослин та генетики. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість практичного використання продуктів термофільного метанового бродіння (ПТМБ) відходів спиртодріжджової промисловості для регуляції росту та розвитку рослин. За допомогою специфічних біотестів виявлено у складі продуктів термофільного метанового бродіння фітогормони цитокінінової, індольної та гіберелінової природи, що узгоджується з даними, одержаними раніше з використанням фізико-хімічних методів. Визначено оптимальні концентрації ПТМБ, які стимулювали проростання насіння різних видів рослин. Встановлено прискорення вступу клітин зародкових меристем у 1-й клітинний цикл за умов проростання жита, а також стимулювання процесів ризогенезу у живців квасолі під час живцювання. Зазначено, що під впливом ПТМБ індукція процесів ризогенезу у живців квасолі супроводжується підвищенням вмісту ендогенної ІОК з подальшим зниженням її рівня в період масового коренеутворення. Виявлено, що індукція ризогенезу під впливом різних чинників, включно негормональних, пов'язана зі зміною фітогормонального статусу. Показано, що застосування ПТМБ для обробки рослин люцерни під час вегетації в чутливі фазі її розвитку супроводжується нагромадженням цитокінінів за практично незмінного рівня ІОК, що сприяє збільшенню кормової цінності вегетативної маси люцерни та підвищенню її насіннєвої продуктивності за рахунок зростання кількості насіння з розрахунку на одну рослину.


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 + П049.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322413 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського