РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270792<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кипоренко О. Я. 
Філософський аналіз спів-буття наукового та не-наукового знання : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / О. Я. Кипоренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Здійснено аналіз співбуття наукового та ненаукового знання. Обгрунтовано, що культурно-історичне існування наукового знання можливе тільки за умови сумісного існування з ненауковим знанням. Показано, що опанування буттєвості знання дозволяє наголосити на наявності певних "вимірів буття знання", роль яких відіграють осередки його буття - наука, мистецтво, культура, мова, свідомість, інформація. Визначено, що алхімічне знання мало необхідність своєї буттєвості у виконанні певних моральних, естетичних функцій: виховання добропорядності, розвиток образності мислення, уява, підвищення духовності. Співбуття різних родів знання (філософського, наукового та мистецького) не може існувати без виконання цих функцій. Саме воно обумовлює поліфункціональність знання у культурі. На підставі аналізу творчості як необхідної умови буття знання визначено наявність у знанні "міри співбуття" як певної міри свободи, за якою можна визначити репродуктивне, трансформувальне та творче знання. Обгрунтовано, що теоретичний вираз спільності співбуття наукового та ненаукового знання уможливлюється завдяки поняттю "архетип знання".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю225.6 + Ч210.566

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського