РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Віфлянцев В. В. 
Філософські засади розуміння біологічного часу : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / В. В. Віфлянцев; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Висвітлено філософські засади сучасних уявлень про біологічний час як особливу часову форму. Запропоновано тезу, що онтологічними засадами визнання реальності та об'єктивності біологічного часу є сукупність темпоральних властивостей систем живої природи. Зауважено, що у гносеологічному аспекті адекватний спосіб кількісного опису динаміки біологічних процесів забезпечується уведенням метрики біологічного часу. Виявлено методологічні можливості уявлень про біологічний час для розробки базових принципів сучасної теоретичної біології. Зауважено, що уявлення про біологічний час є методологічним підгрунтям здійснення теоретичного синтезу міждисциплінарного характеру у пізнанні суті живого. Показано, що світоглядні можливості уявлень біотемпоралізму органічно пов'язані з еволюціонізмом, системним підходом та синергетикою і виявляються у сприянні збагаченню філософського осмислення часу як всезагальної форми буття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.132 + Е в55

Рубрики:
 Час 

Шифр НБУВ: РА334032 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського