РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270855<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сторіжко Л. В. 
Філософські інтерпретації проблеми несвідомого в контексті фройдистської та неофройдистських парадигм : Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Л. В. Сторіжко; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 30 c. - укp.

Здійснено систематичну рецепцію джерел, сутності та специфіки психоаналітичних концепцій фройдизму та неофройдизму, присвячених з'ясуванню ролі несвідомого у трансформації особистості. На підставі історико-філософського аналізу психоаналітичних концепцій несвідомого з'ясовано, що дане поняття в них тлумачилось як невід'ємний компонент психіки людини, пов'язаний з її креативним і духовним розвитком. Визначено особливості підходів у тлумаченні несвідомого у концепціях З.Фройда, К.Юнга, Е.Фромма, А.Маслоу. Зазначено, що головною рисою у визначенні несвідомого у концепції З.Фройда була динамічна теорія психіки людини, де головним компонентом є несвідоме. Показано, що динаміка психічного життя людини екстраполюється З.Фройдом на основні закономірності функціонування суспільства, розвиток культури, сутність релігії. З'ясовано, що несвідоме в концепції К.Юнга трактується як загальна основа психічного життя людини, джерело творчої уяви. Доведено, що соціальне несвідоме в концепції Е.Фромма є домінуючим, яке має принципове значення для соціальної адаптації людини та гуманізації суспільства. Встановлено місце та роль несвідомого у теорії мотивації А.Маслоу для вирішення головного завдання - виявлення шляхів розвитку та самоактуалізації особистості, який інтегрував у межах єдиної теоретичної структури основні положення про несвідоме З.Фройда, К.Юнга та Е.Фромма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.28 + Ю3(4АВС)6-674 + Ю91(4АВС)6-736

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348636 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського