РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачук О. О. 
Філософія Григорія Сковороди в контексті української філософської думки періоду бароко : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О. О. Ткачук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Значне місце відведено аналізу принципів барокового світогляду, які обумовили філософські побудови даного періоду. Подано модель, що екстраполюється на світорозуміння та світовитлумачення епохи бароко в Україні, при цьому увагу зосереджено на відповідності української національної світонастанови і засадничих елементів барокового світогляду. Здійснено аналіз змісту репрезентативних текстів українських мислителів доби бароко, в тому числі й Г.Сковороди, продемонстровано повторюваність ключових тем, а також досліджено єдність філософських творів мислителів бароко в Україні та творів Г.Сковороди з точки зору форми викладу своїх ідей. З'ясовано світоглядно-філософські засади епохи бароко, які знайшли своє відображення у роботах українських мислителів періоду кінця 16-18 ст. і стали відправними у філософській концепції Г.Сковороди, оскільки останню надано як логічне завершення знаменного в історії розвитку філософської думки України періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307218 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського