РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270874<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лєвіна В. Г. 
Філософія української національної ідеї та її трансформація у творчій спадщині М. Хвильового (середина XIX - 30-ті рр. XX ст.) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 17.00.01 / В. Г. Лєвіна; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження еволюції філософії української національної ідеї як окремої інтелектуальної традиції вітчизняної філософської думки середини XIX - 1930-х рр. та її завершального етапу "розстріляного відродження" як такого, що визначає специфіку цієї традиції в цілому. Вперше обгрунтовано погляд на публіцистку, художню творчість та життєву діяльність М.Хвильового як на різні смислові шари одного складного культурного феномену (життєтворчості митця) й визначено їх кореляцію. Проаналізовано проблему українського модернізму як культурної парадигми періоду "розстріляного відродження" в аспекті становлення модерної національної свідомості. На підставі вивчення світоглядної концепції М.Хвильового та її порівняння з поглядами попередників - діячів українського відродження - визначено родові риси філософії української національної ідеї як теоретичної свідомості українського відродження, а саме: роздвоєність всіх рівнів національної свідомості, починаючи від розірваного часопростору, роздвоєного усвідомлення власного "Я" й до різноспрямованості дійових моделей і стереотипів; відстоювання всезагальної соціальної рівності як головної умови рівності національної, що обумовило невідповідність мети засобам її досягнення; дезорієнтованість українства на рівні дилем: "національного - інтернаціонального", "Європи - Росії", "аутсайдерства", "комплексу молодшого брата", що коріняться у ментальних шарах, у колективному несвідомому недержавного народу. Зроблено висновок, що підсумком еволюції філософії української національної ідеї можна вважати досягнення того рівня національної рефлексії, на якому М.Хвильовому вдалося визначити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Хвильовий, М.Г. 4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського