РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000271432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Швець Г. О. 
Художній світ роману О.І.Солженіцина "У колі першому" : автореф. дис... канд. філол. наук / Г. О. Швець; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2008. - 16 c. - укp.

Здійснено ететичний аналіз роману О.І.Солженіцина "У колі першому" як одного з найбільш визначних явищ російської романної прози XX ст. До наукового обігу введено нетрадиційне визначення поняття про художній світ. Зокрема, обгрунтовано твердження, що суб'єкт кінцевого існування (суб'єкт світу) стає суб'єктом поетичного буття (суб'єктом поетичного світу), якщо мислить своє існування єдиним. З'ясовано, що в конкретних фабульних перепитіях роману "У колі першому" втілений у тій або іншій спрямованості конфлікт, що має онтологічну природу, - між "цілим людини" та його конкретно-людською визначеністю до існування з необхідними атрибутами: прагненням свободи та здатністю до пізнання. Залежно від того, як визначаються персонажі роману стосовно даної колізії, розподілено їх композиційні (соціальні) ролі. Розмаїтість конфліктних ситуацій між "виконавцями" цих ролей зведено до одного, внутрішньоособистісного конфлікту - між бажанням одержати свободу ("пригноблені") та прагненням її зберегти ("гнобителі"). Доведено невирішеність і навіть неможливість такого конфлікту на психологічному "матеріалі", що обумовлює необхідність звернення до онтології художнього світу. Встановлено, що для персонажа як суб'єкта поетичного буття бажання свободи є надлишкове, оскільки атрибутивною характеристикою такого буття є його єдиничність. Показано, що проявом даної надмірності є форми зовнішньої свободи та несвободи. З'ясовано, що єдиною формою реалізації зовнішньої свободи є звільнення іншого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Солженіцин, О.І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355274 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського