РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000271528<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мироненко Н. Г. 
Хірургічне відновлення голосу після ларингектомії : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Н. Г. Мироненко; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України". - К., 2009. - 21 c. - укp.

Досліджено актуальну задачу покращання якості життя хворих на рак гортані (РГ) після ларингектомії шляхом відновлення голосу з формуванням розділової функції шунта на підставі досвіду хірургічного лікування 123-х хворих на РГ в III і IV стадіях захворювання. Вивчено та порівняно результати хірургічного лікування й обстеження груп хворих: основної (62-х пацієнтів після ларингектомії з трахеостравохідним шунтуванням з використанням розробленої методики) та контрольної (61-го хворого після ларингектомії з трахеостравохідним шунтуванням за M. Amatsu). Проведено трирічне динамічне спостереження за хворими на РГ III та IV стадій захворювання після комбінованого лікування, що передбачає ларингектомію з голосовідновлювальною операцією, свідчить про високу онкологічну ефективність і радиальність операції, а також про правильно обрані показання до хірургічного лікування зі створенням механізму захисту нижніх дихальних шляхів від аспірації. Проаналізовано розроблений спосіб голосовідновлювальної операції після ларингектомії, за якого зменшується травматизація м'язового шару стравоходу під час виконання операції, що покращує захисну функцію шунтувального отвору. На підставі порівняльного аналізу фонаційної та захисної функції шунта в обстежених групах хворих доведено ефективність запропонованої методики. Вивчено біоелектричну активність м'язів шийного відділу стравоходу після ларингектомії з трахеостравохідним шунтуванням різних видів і встановлено залежність між захисною функцією голосовідновлювального шунта та біоелектричною активністю м'язів шийного відділу стравоходу. Доведено, що певні параметри електронейроміографії м'язів шийного

відділу стравоходу (амплітула та тривалість потенціалу рухової одиниці) можуть слугувати критеріями для вибору оптимального способу відновлення голосу у хворих після ларингектомії. Створено пристрій для вимірювання фонаційного тиску, який дозволяє виконувати дослідження неінвазивним способом, безбоболісно і швидко. Зона фонаційного тиску (<$E37,27~ symbol С ~0,08~ roman {см вод. ст.}> є оптимальною для голосоутворення та може бути застосована як критерій ефективності трахеостравохідного шунтування. Більш низький фонаційний тиск може супроводжувати явища аспірації, а більш високий - стенозування співустя. За результатами проведеного комп'ютерного акустичного аналізу досліджено голос, відновлений трахеостравохідним шунтуванням різних способів і встановлено, він за основними параметрами наближається до нормального. Виявлено, що комплекс дихальних вправ для хворих, що перенесли ларингектомію з трахеостравохідним шунтуванням, дозволяє покращити параметри відновленого голосу, що сприяє побудові більш довгих фраз і плавності мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59 + Р685.246-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського