РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000271686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слєсарчук В. Ю. 
Церебропротекторні ефекти препаратів кверцетину : автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / В. Ю. Слєсарчук; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено церебропротекторну активність препаратів кверцетину (ліпосомальної форми ліпофлавону, водорозчинної - корвітину) та ліпіну (фосфатидилхолінових ліпосом). За результатами експериментальних досліджень на моделі гострого імобілізаційного стресу (ГІС) показано, що застосування препаратів кверцетину за дози 5 мг/кг і ліпіну призводить до зменшення інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення та нормалізації активності антиоксидантних ферментів у різних структурах головного мозку (корі, гіпокампі, стовбурі) щурів, запобігає порушенню когнітивних функцій. Установлено, що за нейропротекторним впливом за умов моделювання гострого стресу корвітин діє більш ефективно у порівнянні з ліпофлавоном і ліпіном. За умов сформованості церебральної ішемії у разі застосування препаратів кверцетину та ліпіну виявлено позитивну динаміку проявів їх церебропротекторної дії. Встановлено, що препарати запобігають загибелі тварин, вірогідно знижують розвиток проявів неврологічного дефіциту, під впливом препаратів відновлюються показники поведінкових реакцій, нормалізуються біоенергетичні процеси в мозку, пригнічуються процеси перекисного окиснення ліпідів і окисної модифікації білкових молекул, зменшується кількість апоптичних і деструктивних знімних нейронів у корі головного мозку. За силою нейропротекторної дії у разі моделювання ішемічних ушкоджень найбільш активним є ліпофлавон. Відзначено, що механізм нейропротекторної дії препаратів кверцетину та ліпіну зумовлений їх здатністю гальмувати утворення активних форм кисню, збільшувати активність антиоксидантних ферментів, позитивно впливати на енергетичні

процеси, збільшувати спроможність нейронів до виживання та збереження когнітивних функцій головного мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 кверцетин

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363009 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського