РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000271886<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Майданюк С. П. 
Часовий аналіз процесів тунелювання в ядерних зіткненнях і розпадах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / С. П. Майданюк; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Вперше надано фізичне та розширене математичне обгрунтування принципу багаторазового внутрішнього відбиття у випадку тунелювання частинки через бар'єр за допомогою хвильових пакетів. На його підставі розроблено нестаціонарний метод тунелювання частинки через одновимірний та сферично-симетричний бар'єри та проведено просторово-годинний аналіз пружного розсіяння частинки ядром та <$Ealpha>-розпаду ядра у сферично-симетричному вигляді. Запропоновано новий метод обчислення періоду осциляцій частинки між ямами в одновимірному двоямному потенціалі з нескінченно високими крайніми стінками на підставі аналізу спектра енергії системи, а також розроблено метод визначення коефіцієнтів проходження частинки крізь бар'єр і відбиття від нього. Коректно реалізовано мультипольний підхід для квантово-механічного розрахунку спектра гальмівного випромінювання за умов <$Ealpha>-розпаду з урахуванням можливості випромінювання фотонів з області бар'єра. Показано присутність існування підбар'єрного гальмівного випромінювання під час <$Ealpha>-розпаду та визначено його внесок у повний спектр на підставі аналізу експериментальних даних для ядра <$Enothing sup 210 Po> за допомогою мультипольної квантово-механічної системи. Вперше обчислено час тунелювання <$Ealpha>-частинки через бар'єр розпаду з урахуванням випромінювання фотона з області бар'єра та порівняно його з часом тунелювання без випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322727 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського