РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000271943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білоус І. В. 
Чинники ризику розвитку та шляхи профілактики системної гіпоплазії емалі зубів у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І. В. Білоус; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2004. - 21 c. - укp.

З урахуванням впливу генетичного чинника науково обгрунтовано схему комплексної поетапної метаболічної терапії та патогенетичної профілактики системної гіпоплазії емалі (СГЕ) зубів у дітей на основі дослідження факторів навколишнього середовища, які детермінують розвиток даної патології. Показано залежність поширеності некаріозних уражень, зокрема СГЕ, від природи ксенобіотиків довкілля за умов біогеохімічного дефіциту йоду та фтору. Доведено можливість використання чинника поширеності досліджуваної патології як біологічного маркера техногенного забруднення навколишнього середовища. Встановлено новий регіональний показник термінів прорізування зубів у дітей, які проживають у зоні ендемічної нестачі фтору та йоду. За наявності СГЕ встановлено вплив генетичних змін у популяції на затримку терміну прорізування зубів. Досліджено асоціативний зв'язок між характером розподілу шкірних малюнків і рахунків долонь та схильністю до формування СГЕ, що свідчить про генетичну детермінованість даної патології. Встановлено, що важкість перебігу захворювання визначається інтенсивністю впливу та комбінацією чинників ризику у генетично обтяжених дітей. Визначено взаємозв'язок клінічних варіантів перебігу СГЕ з глибиною порушень мінерального обміну, дисбалансом імуноглобулінів різних класів і зміною функціональних реакцій генотипу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.221-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського