РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000272361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Максюта М. Є. 
Єдність культури і мислення : Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М. Є. Максюта; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1997. - 33 c. - укp.

Розроблено філософську концепцію, яка полягає в ствердженні, що в різноманітних формах культури та мислення ідеальним підсумком їх розвитку є досягнення єдності між ними, формою втілення якої є смислова тотожність у спілкуванні людей, а також, ефективним для розуміння суті культури як реалізації можливостей олюднення буття, становлення гуманної дійсності на шляхах людиностверджуючого синтезу вже існуючої та створюваної природи є аналіз на підставі протиріччя людина - дійсність на відміну від традиційного осмислення суті у співвідношенні з явищем. Наведено ствердження, що культура не просто розвивається на базі постійного продукування її ідеалів і функціонує як ідеал творчої активності, а у їх єдності. Зазначено, що взаємодія ідеалів культури та культури як ідеалу трансформується змістом мислення як істинною формою її буття, коли на підставі його інтегративної спрямованості єдність у культурі стверджується як ідеал. У межах концепції наголошено: як істинна форма буття культури, мислення детермінує розуміння останньої як єдності творчості людини у її самотворчості; як феномен культури мислення утверджується на підставі виявлення та осмислення сенсу єдності та протиріччя з культурою, яка у статусі ініціюється його співбуттям; концептуалізація культури - інтеграція форм її буття на основі її істинної форми, що у свою чергу, сприяє існуванню людини та суспільства у формі її буття; ідеал мислення реалізується культурою мислення тою мірою, якою остання реалізується в формі єдності культури та людського буття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Ю212.21 + Ч111.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського