РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000272987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бачур Б. С. 
Інститут земельних відносин у цивільному звичаєвому праві України в Х - середині XIX ст. (історико-правовий аспект) : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Б. С. Бачур; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Уперше обрунтовано доцільність збереження у чинному законодавстві деяких інститутів і норм цивільного звичаєвого права України, яке практично не змінилося протягом сторіч: спільної власності, давності володіння, сервітутного права. Розвинуто положення, що перетворення принципу місцевої дії норм звичаєвого права до територіального знаходиться у взаємозв'язку з етапами розвитку звичаєвого права України як систем усного звичаю, особистого та територіального права у запропонованих хронологічних межах. Визначено співвідношення понять "власність, володіння" та їх застосування в юридичному обігу залежно від конкретно-історичних умов. Вивчено та узагальнено причини виникнення інституту спільної власності на землю, визначено етапи його розвитку у законодавчих пам'ятках, що функціонують на теренах України. Показано специфіку інституту чиншового права, яку визначено як особливу форму земельної власності України у сфері цивільного звичаєвого права. Доведено значення норм цивільного звичаєвого права України як одного з основних джерел литовського, руського права, що регулюють земельні відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Х2(4УКР)4-623.112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського