РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000273274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Губарєв С. М. 
Інтенсивні пучки важких іонів в плазмовій лінзі : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / С. М. Губарєв; Ін-т фізики НАН України. - К., 2004. - 22 c. - укp.

Вивчено характеристики плазмової лінзи (ПЛ) за умов роботи з інтенсивними пучками важких іонів. Завдяки зменшенню моментних і мінімізації сферичних і динамічних аберацій ПЛ досягнуто коефіцієнтів стиснення іонного пучка у фокусі, які значно перевищили раніше одержані значення під час роботи з пучками більш легких іонів водню. На базі моделі двокомпонентного квазінейтрального плазмового середовища лінзи з аномальною дифузією електронів зроблено оцінку максимально досяжної напруженості статичного керуючого електричного поля лінзи. Визначено умови збудження в ПЛ пучково-дрейфової нестійкості, обумовленої радіальним градієнтом напруженості магнітного поля, а також її вплив на фокусування іонного пучка. Знайдено інтегральні та дисперсійні характеристики коливань у взаємозв'язку з вказаною нестійкістю, визначено їх інкременти та частоти. Показано, що інкремент збудження таких коливань максимальний за мінімальних значень аксіального хвильового числа. Уперше в діапазоні слабких магнітних полів виявлено радикальне заглушення колективних процесів у ПЛ. У такому разі зменшуються сферичні та динамічні аберації, суттєво покращуються фокусуючі властивості лінзи. З метою пояснення покращення фокусуючих властивостей лінзи в діапазоні слабких магнітних полів запропоновано модель самоорганізації плазмового середовища, за якої у лінзі встановлено ізодрейфове обертання електронної хмари навколо її осі та немає підстав для розвитку в ній пучково-дрейфової нестійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332649 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського