РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000273299<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смітюк Н. М. 
Інтенсифікація пробопідготовки при аналізі грунтів та геологічних зразків : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н. М. Смітюк; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2004. - 20 c. - укp.

Одержано нові дані про залежності впливу параметрів ультразвуку та тривалості обробки на ступінь вилучення металів до розчинів під час визначення рухливих форм важких металів у грунтах. Установлено, що умовні константи швидкості розчинення елементів у розчиннику та їх максимальні ступені вилучення залежать від параметрів ультразвуку та природи розчинника, що використані для одержання грунтової витяжки. Показано, що елементи, які вилучаються, значною мірою зв'язані з органічною складовою грунту в метал-гумінові комплекси, і руйнування їх є можливим у разі дії ультразвуку за присутності розчинів мінеральних кислот, що доведено наявністю кореляції між потенційним запасом рухливих форм важких металів у 1,0 М солянокислої витяжки, одержаної під дією ультразвуку, а також зміни вмісту вільних гумінових речовин у лужному екстракті, виділеному з цього зразка грунту після обробки ультразвуком. Уперше оцінено внесок кожного з параметрів ультразвуку (частоти, інтенсивності) та тривалості обробки на величину аналітичного сигналу під час визначення валового вмісту елементів у грунті, а також одержання грунтових витяжок для встановлення концентрації їх рухливих форм. Визначено умовні константи швидкості розчинення благородних металів та їх максимальні ступені вилучення в розчини у разі проведення аналізу геологічних зразків з використанням ультразвуку на стадії пробопідготовки, з'ясовано оптимальні значення параметрів ультразвуку та тривалості обробки для максимального вилучення елементів у розчин. Запропоновано використання комбінованих схем розкладання зразків, що передбачають обробку ультразвуком та кип'ятіння з кислотами


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 с1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського