РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000273425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жолобак Н. М. 
Інтерфероногенна та антивірусна дія молекулярних комплексів одноланцюгова РНК-тилорон : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.06 / Н. М. Жолобак; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено здатність препарату з антивірусною дією індукувати утворення інтерферону та можливість безпосередньо пригнічувати репродукцію вірусу. Предметом дослідження були молекулярні комплекси одноланцюгової РНК з тилороном. Показано інтерферогенну дію молекулярних комплексів (МК) гомополінуклеотидів poly (C), poly (U), дріжджової РНК з тилороном за умов in vivo та in vitro. Детально вивчено кількісні та часові параметри цього процесу. Показано, що індукований як in vivo, так і in vitro інтерферон належить до I типу (ІФН-alpha / beta). Визначено параметри токсичності препаратів молекулярних комплексів дріжджова РНК - тилорон гідрохлорид. Вказані препарати повністю нетоксичні в діапазоні доз від 2,5 до 250 мкг/мл. Розроблено способи збільшення продукції інтерферону шляхом праймінгу. Встановлено, що протягом 3-х років препарат не змінює здатності до індукції інтерферону in vitro. Молекулярні комплекси мають чітку антивірусну дію: пригнічують репродукцію вірусів в культурі клітин у ході профілактичного та терапевтичного використання. ХТІ досліджених препаратів складає 10. Антивірусна дія вивчених препаратів зумовлена, в основному, дією власне МК і тільки незначною мірою індукованим ним інтерфероном. Визначене дозволяє розглядати молекулярний комплекс дріжджова РНК - тилорон як перспективний противірусний препарат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.33 + Е326.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314100 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського