РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000273472<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шикіна Н. А. 
Інфляція в Україні та шляхи її стримування : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н. А. Шикіна; Одес. держ. екон. ун-т. - О., 2004. - 22 c. - укp.

Запропоновано класифікацію якісно-монетарних та кількісно-монетарних факторів інфляції як узгодження кейнсіанської теорії державного регулювання шляхом управління в межах якісно-монетарних факторів (відомих як немонетарних) та ідей теорії монетаризму на підставі контролю кількості грошей в обігу. Установлено часовий розрив між темпами зростання грошової маси в обігу та рівнем інфляції, відповідно до якого за умов надлишкової емісії грошей (обсяги якої перевищують економічне зростання та яка має інфляційний характер) відбувається накопичення інфляційного потенціалу за монетарною ознакою, який у свою чергу поступово призводить до підвищення рівня інфляції. Визначено економічну специфіку інфляційних процесів завдяки опосередкованому зв'язку між грошовими та негрошовими факторами інфляції з урахуванням його суттєвого впливу на загальний стан економіки країни. Обгрунтовано необхідність удосконалення заходів захисту держави від небажаного впливу зовнішніх дій, складовими яких є переповнення внутрішнього ринку іноземною валютою та зростання цін на імпорт, а також впливу внутрішніх змін, а саме: структурних чинників в економіці, наявності монополій та значних обсягів тіньової економіки, за умов боротьби з якими можна контролювати та стримувати рівень інфляції. Доведено можливість і необхідність впливу на інфляційні процеси в Україні з використанням визначених економічних параметрів, які перебувають у значному кореляційному та опосередкованому зв'язку з рівнем інфляції. Розроблено модель державного регулювання інфляції в Україні,


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА33589 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського