РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000275029<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сергієнко І. В. 
Алгебраїчні аспекти інформаційних технологій : монографія. Ч. 1 / І. В. Сергієнко, С. Л. Кривий; НАН України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України. - К. : Наук. думка, 2011. - 400 c. - Библиогр.: с. 387-392 - укp.

Розглянуто основні кластери алгебр та їх властивості, а також деякі застосування в інформаційних технологіях цих алгебр. Розкрито поняття множини та відношення, на яких будуються поняття алгебричних систем і багатоосновної алгебри. Визначено найпростіші властивості даних понять. Подано основні поняття загальної алгебри, в термінах яких описуються специфічні властивості різних типів алгебр. Надано відомості про абсолютно вільні алгебри, поля, векторні простори, булеві алгебри й алгебри алгоритмів. Досліджено алгебри, які не є універсальними, але мають важливі застосування - повні гратки та напівкільця. Розглянуто застосування основних понять і методів загальної алгебри, які використовуються в сучасних інформаційних технологіях (базах даних і знань, системах комп'ютерної алгебри та геометрії, графічних системах). Викладено необхідні поняття з теорії графів, розглянуто операції на орієнтованих графах. Наведено спосіб зображення й обробки булевих функцій, який знайшов широке застосування на практиці. Надано відомості про реляційну алгебру й основні її властивості. Розглянуто застосування методів теорії груп для обгрунтування так званих геометричних перетворень лінійних векторних просторів. Описано проблему уніфікації для теорій першого порядку з рівністю, які називають екваціональними теоріями. Показано, що алгоритми уніфікації використовують не тільки в системах пошуку доведення теорем у теоріях першого порядку, а й у системах переписування термінів в екваціональних теоріях для побудови канонічних систем переписування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.7,0 + З970.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353632/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського