РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000275338<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слівінська Л. Г. 
Анемії корів у західній біогеохімічній зоні України : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.01 / Л. Г. Слівінська; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2011. - 44 c. - укp.

На підставі показників еритроцитопоезу у корів західної біогеохімічної зони України встановлено поширення аліментарно-дефіцитної та мієлотоксичної анемій та анемічного синдрому за хронічної гематурії корів. Вивчено особливості їх етіології, мікроелементного та <$Eroman B sub 12>- і <$Eroman B sub c>-вітамінного складу крові, популяційної структури еритроцитів, стану пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і системи антиоксидантного захисту, на підставі чого сформульовано висновок щодо поліетіологічності анемій. Зазначено, що найбільш поширеною є аліментарно-дефіцитна анемія, зумовлена дефіцитом кобальту та купруму, недостатнім систезом вітамінів <$Eroman B sub 12> і <$Eroman B sub c>. Визначено, що за аліментарно-дефіцитної анемії в крові збільшується частка популяції "зрілих" еритроцитів, за хронічної гематурії - "молодих", а мієлотоксичної - "старих" еритроцитів. Показано, що анемія за хронічної гематурії - макроцитарна гіперхромна, аліментарно дефіцитної та мієлотоксичної в зоні забруднення сполуками кадмію та плюмбуму - нормоцитарна нормохромна. Встановлено, що всі види анемій супроводжуються нагромадженням продуктів ПОЛ, проте лише за аліментарно-дефіцитної паралельно зростає активність ферментної ланки антиоксидантного захисту - супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази. Для групової терапії та профілактики анемії розроблено склад двох мінерально-вітамінних препаратів (гевімікс за ліментарно-дефіцитної анемії та мікролакт за мієлотоксичної), які мають виражений лікувальний і профілактичний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378872 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського