РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000277776<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харламова А. В. 
Вплив атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу на формування психофізіологічного статусу дітей 3 - 7-річного віку : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / А. В. Харламова; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Виявлено зв'язок між сукупністю інформативних гемодинамічних, психофізіологічних показників і рівнем атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу. Доведено ембріотоксичність ксенобіотиків атмосферного повітря гірничо-металургійного комплексу за сенситивними показниками ембріонального розвитку тварин. Встановлено, що дія на плід аерогенних контамінантів протягом всього періоду ембріогенезу призводить до змін у функціонуванні центральної нервової системи (ЦНС), до зниження функціональних резервів серцево-судинної та дихальної систем тварин у різні постнатальні періоди життя, що свідчить про зменшення рівня адаптованості організму тварин до умов навколишнього середовища. Висвітлено відмінності чутливості показників серцево-судинної системи до несприятливих факторів довкілля у дітей різних вікових і статевих груп. Виявлено психофізіологічні показники дітей віком від 3-х до 7-ми років, які погіршувалися за умов дії антропогенних факторів гірничо-металургійного комплексу. Визначено, що організм дітей віком від 3-х до 7-ми років є особливо чутливим до впливу несприятливих умов проживання, про що свідчить виражене напруження вегетативного забезпечення різних систем організму, зокрема, серцево-судинної, дихальної та ЦНС, погіршення когнітивних функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р128.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378030 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського