РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000280410<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка / ред.: А. Загнітко. - Донецьк : Укр. культурол. центр: Сх. вид. дім, 2009. - 252 с. - (Мовознав.; Т. 26). - укp.

Наведено матеріали наукової конференції Донецького відділення Наукового товариства імені Т.Г. Шевченка, яка відбулася у березні 2009 р. Проаналізовано особливості функціонування топонімічних поетонімів у поемі Т.Г. Шевченка "Гайдамаки". Описано диференційовані ознаки повтору в структурі англійської та української мов (УМ) у творах англійських та українських письменників ХХ ст. Визначено різновиди речень субстанційної семантики в художньому тексті, внутрішньотекстовий потенціал питальних речень. Розкрито роль граматичних форм дієслова й імені у формуванні структури українського й англійського речення в контексті відмінкової граматики. Висвітлено парадигми дієслів динамічної просторової локалізованості в українській і польській мовах. Розглянуто питання про лексикографічну роботу на уроках з вивчення запозиченої лексики в школі. Викладено функціонально-комунікативний підхід до вивчення фразеології у профільних класах. Проаналізовано взаємодію традиційних та інноваційних технологій викладання УМ студентам нефілологічних спеціальностей за умов кредитно-модульної системи навчання, особливості гуманітарної підготовки та професійної компетентності студентів у технічних ВНЗ, формування мовної компетенції студентів економічних ВНЗ Донеччини. Висвітлено основні концепції та напрями аналізу тексту в сучасній лінгвістиці. Розкрито лінгвокреативний потенціал ірреально-модальних форм в функціонально-семантичному аспекті. Описано типи та функції повтору в поетичному мовленні М. Вінграновського.

Приведены материалы научной конференции Донецкого отделения Научного общества имени Т.Г. Шевченко, которая состоялась в марте 2009 г. Проанализированы особенности функционирования топонимических поэтонимов в поэме Т.Г. Шевченко "Гайдамаки". Описаны дифференцированные свойства повтора в структуре английского и украинского языков (УЯ) в произведениях английских и украинских писателей ХХ ст. Определены разновидности предложений субстанционной семантики в художественном тексте, внутритекстовый потенциал вопросных предложений. Раскрыта роль грамматических форм глагола и имени в формировании структуры украинского и английского предложения в контексте падежной грамматики. Освещены парадигмы глаголов динамической пространственной локализированности в украинском и польском языках. Рассмотрен вопрос о лексикографической работе на уроках по изучению заимствованной лексики в школе. Изложен функционально-коммуникативный подход к изучению фразеологии в профильных классах. Проанализированы взаимодействие традиционных и инновационных технологий преподавания УЯ студентам нефилологических специальностей в условиях кредитно-модульной системы обучения, особенности гуманитарной подготовки и профессиональной компетентности студентов в технических ВУЗ, формирования языковой компетенции студентов экономических ВУЗ Донецкой области. Освещены основные концепции и направления анализа текста в современной лингвистике. Раскрыт лингвокреативный потенциал ирреально-модальных форм в функционально-семантическом аспекте. Описаны типы и функции повтора в поэтической речи Н. Винграновского.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. я43

Шифр НБУВ: Ж71995 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського