РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000281390<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діденко Г. С. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування гербіцидів на посівах сої в Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Г. С. Діденко; НААН України, Ін-т захисту рослин. - К., 2011. - 17 c. - укp.

Вперше установлено кореляційну залежність екотоксикологічних властивостей гербіцидів від полярності сполук. Визначено дипольні моменти (?), які є функцією молекулярної будови, та класифіковано за полярністю гербіциди сучасного асортименту, що застосовуються для захисту сої. Розроблено алгоритм систематичного аналізу різнополярних гербіцидів в агроценозі сої методами тонкошарової та газорідинної хроматографії, що дозволяє підібрати оптимальні умови вилучення, очищення, якісного та кількісного визначення для кожного пестициду окремо та їх суміші та контролювати вміст на рівні гігієнічних нормативів. Встановлено, що механізм дії гербіцидів (вплив на ферментативну активність та чисельність мікроорганізмів грунту, створення симбіотичного апарату, процеси азотфіксації у рослин) корелює з їх полярністю та залежить від технології їх застосування та норми витрати. Малополярні гербіциди різних хімічних класів за застосуванням з нормою витрати 0,9 -1,5 кг/га (диметенамід, алахлор, ацетохлор, прометрин, S - метолахлор, пропахізофоп, метрибузин, бентазон, пендиметалін, клетодим), полярні (тифенсульфурон-метил, імазетапір, гліфосат) з нормою витирати на порядок меншою - 0,05-0,01 кг/га діють як стресовий чинник. За пріоритетом негативного впливу на агроценоз сої запропоновано середньозважений ступінь небезпечності, що враховує вміст діючої речовини та норму витрати препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА380652 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського