РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000281411<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нефьодов О. О. 
Експериментальне дослідження спазмолітичних властивостей неопіоїдних анальгетиків : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.05 / О. О. Нефьодов; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Проведено порівняльний аналіз у ненаркотичних анальгетиків (ННА) міотропного спазмолітичного компоненту та в класичних спазмолітиків (КС) антиноцицептивних властивостей на неспазмових моделях болю, для обгрунтування та створення найбільш ефективних комбінацій даних груп лікарських засобів (ЛЗ). Встановлено, що неопіоїдні анальгетики виявляють концентраційно-залежні вазодилататорні властивості in vitro на сегментах грудної аорти щурів і знижують тонус кишечнику щурів. Зазначено, що відносно гладенької мускулатури аорти за спазмолітичною активністю (ступенем збільшення <$Eroman ЕС sub 50> - концентрація лікарського засобу, яка викликає реакцію, відповідну половині максимального ефекту - досліджені препарати розташовують в ряді: пірадозол > кеторолак > мелоксикам > лорноксикам > парекоксиб > диклофенак натрію > метамізол > декскетопрофен >; за спазмолітичною ефективністю (ступенем збільшення сили спазмолітичного ефекту) анальгетики розподілилися: мелоксикам > декскетопрофен > диклофенак натрію > метамізол > піродазол > кеторолак > парекоксиб > лорноксикам). Досліджено, що спазмолітичні властивості нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) на 30 - 50 % поступаються класичним спазмолітикам. Встановлено, що дані препарати підвищують рівень стабільних метаболітів оксиду азоту, їх значення в спазмолітичній дії досліджуваної групи ЛЗ. Доведено, що КС виявляють анальгетичні властивості на моделях болю неспастичного генезу, препарати вінборон, папаверин та дротаверин виявляють достатній антиноцицептивний ефект у порівнянні з новими анальгетиками та традиційними ННА. Визначено антиноцицептивну активність спазмолітиків,

яка на 40 - 60 % менша від НПЗЗ. Показано, що даний ефект досліджуваної групи препаратів не містить опіатергічного компоненту. Проаналізовано особливості спазмолітичного компоненту ННА та антиноцицептивного ефекту спазмолітичних засобів як передумову для подальшої розробки ефективних комбінацій ЛЗ двох фармакологічних груп і раціоналізації фармакотерапії больових синдромів. Визначено комбінацію-лідер (кеторолак з дротаверином у співвідношенні 1:1,2 з вираженими анальгетичними та спазмолітичними властивостями) з 10-ти досліджених комбінацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського