РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000281430<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гордієнко А. Д. 
Експериментальне обгрунтування створення нових гепатопротекторів на основі есенціальних фосфоліпідів та поліфенолів : автореф. дис. ... д-ра фармац. наук: 14.03.05 / А. Д. Гордієнко; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2011. - 36 c. - укp.

Теоретично та практично обгрунтовано створення нового гепатопротектора, який пригнічує дію окисного стресу і відновлює структуру мембран та функції ушкоджених гепатоцитів як комплексний препарат ліпофен на основі есенціальних фосфоліпідів (ЕФЛ) з сої, поліфенолів та вітамінів. Розроблено склад, вивчено фармакокінетику, механізм дії та гепатозахисні властивості ліпофену в порівнянні з фосфоліпідними препаратами - поліненасиченим ФХ з сої та есенціале, новими поліфенольними - альтаном та піфламіном і традиційними рослинними гепатопротекторами силібоном та флакуміном. Встановлено механізм гепатопротекторної дії ліпофену на основі синергічного ефекту - посилення поліненасиченим ФХ з сої антиоксидантної дії флавоноїдів флакуміну, а також у мембраногенеруючій дії препарату, за якими ліпофен перевершує вивчені гепатопротектори. Досліджено, що альтан і піфламін відновлюють процеси гідроксилювання мікросом у разі гострого <$Eroman CCL sub 4>-гепатиту та окиснювальне фосфорилювання в мітохондріях у випадку гострого етанольного гепатиту у щурів. Альтан виявляє гепатопротекторну активність у порівнянні з силібором. Ліпофен як комплексний гепатопротекторний препарат у поєднанні з мембранорепаруючим і мембранорегенеруючим ефектами поліненасиченого ФХ, антиоксидантної і стабілізувальної дії флакуміну і вітамінів рекомендовано під час лікування гепатитів, а також ряду інших захворювань печінки у взаємозв'язку з ушкодженням мембран і активацією вільнорадикального окиснення в гепатоцитах; їх підібране поєднання у препараті забезпечує його високу ефективність та в більш ранній термін дозволяє відновлювати функції ушкоджених гепатоцитів і печінки

на відміну від препаратів, що містять ЕФЛ і поліфеноли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського