РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000281783<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романишина Т. О. 
Епізоотична ситуація щодо лейкозу великої рогатої худоби в господарствах Житомирської області, вдосконалення засобів діагностики та профілактики : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Т. О. Романишина; Наці. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 21 c. - укp.

Проведено серологічний моніторинг та вивчено епізоотичну ситуацію щодо лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ) на Житомирщині. Встоновлено, що захворювання поширене у 21-й з 23-х районів області. Визначено кількісну оцінку напруженості епізоотичної ситуації з лейкозу ВРХ у 2000 - 2007 рр. в розрізі районів. Розроблено картограми поширення лейкозу ВРХ у районах області. Встановлено, що комбіферон у дозах 10-50 тис. <$Eroman {MO ~"/"~см sup 3 }> викликає пригнічення росту культури FLK і зумовлює деструкцію її клітин. Вивчення профілактичної дії даного препарату за експериментального зараження кролів засвідчило, що одноразового введення препарату в дозі <$Eroman {0,55 ~times~ 10 sup 6 }> на 1 кг маси тіла недостатньо, щоб захистити організм тварин від персистенції вірусу лейкозу ВРХ. Вперше застосовано ізамбен у разі лейкозу ВРХ. Встановлено можливість його застосування з метою підвищення чутливості РІД у разі виявлення тварин з прихованим перебігом лейкозу. Модифіковано множинний кореляційно-регресійний аналіз для математичного виявлення факторів, що затримують оздоровлення господарств від лейкозу ВРХ. Складено рівняння епізоотії, які дають можливість прогнозувати розвиток епізоотичного процесу та плани оздоровлення господарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367546 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського