РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000281969<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковтун Л. Я. 
Ефективне використання зерна жита при його переробці в муку хлібопекарську : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Л. Я. Ковтун; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2009. - 29 c. - укp.

Досліджено хімічний склад зерна жита та пшениці, встановлено, що за вмістом біологічно активних речовин зерно жита не поступається пшениці, а за вмістом вітамінів <$Eroman B sub 1>, <$Eroman B sub 2>, токолів, геміцелюлози, <$Ebeta>-глюканів, целюлози, лінгіну та сахарів, переважає над пшеницею. Зазначено, що білок жита краще збалансований за амінокислотним складом, зокрема, вміст лізину та триптофану вище на 25,0 і 40,0 % відповідно. Виявлено закономірності зміни хімічного складу муки, одержаного з різних систем технологічного процесу. Встановлено, що вміст білка, ліпідів і зольних речовин підвищується в борошні, одержаному з останніх систем драного та розмельного процесів, за рахунок потрапляння в муку подрібнених периферичних частин зернівки. Розглянуто вплив лущення зерна та використання системи попереднього здрібнювання на кількісно-якісні й енергосилові показники помелу. Розкрито вплив вологості зерна та загального вилучення на системі попереднього здрібнювання на кількісні й енергосилові показники помелу зерна жита. Встановлено, що за умов вологості зерна жита <$E13,5~ symbol Ь 14,0~> % і вилучення на системі попереднього здрібнювання <$E1~ symbol Ь 3~> % вихід борошна зростає з 87 до 91 %, питомі витрати енергії на здрібнювання зменшуються на 11 %. Запропоновано технологію виробництва муки з використаннням системи попереднього здрібнювання з загальним виходом 91 %. Рекомендовано режим систем здрібнювання за новою технологією, а саме: загальне вилучення на І др. с. - <$E45~ symbol Ь 50~> %, ІІ ст. с. - <$E60~ symbol Ь 65~> % щодо систем. Визначено хімічний склад житньої муки нового сорту, що свідичть про високу харчову та біо

логічну цінність. Розроблено проект нормативної документації на виробництво житньої муки "Оздоровча" підвищеної харчової цінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368732 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського