РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000282087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сотніченко Ю. М. 
Ефективність селекції у племінних стадах української чорно-рябої молочної породи : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю. М. Сотніченко; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. - с. Чубинське Київської області, 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено ефективність поліпшуваного процесу української чорно-рябої молочної породи за типом поглинального схрещування в племінних стадах з однаковою технологією виробництва молока, але з різними рівнями годівлі тварин. Встановлено, що досліджувані стада мають різну величину генетичного потенціалу за надоєм і ступінь його реалізації, і як наслідок використання бугаїв-плідників з різною племінною цінністю. Зазначено, що величина генетичного прогресу за надоєм залежить від інтенсивності відбору чотирьох категорій племінних тварин, а їх вплив на темпи генетичного покращання стад становить: батьків бугаїв - 39,1 - 40,1 %, батьків корів - 33,4 - 36,6 %, матерів бугаїв - 17,9 - 21,1 % і матерів корів - 5,4 - 5,6 %. Виявлено позитивний вплив генофонду голштинської породи на підвищення інтенсивності росту ремонтного молодняка та формування бажаного екстер'єрного типу. Встановлено оптимальну тривалість сервіс-періоду для корів української чорно-рябої молочної породи з урахуванням рівня їх молочної продуктивності. Виявлено, що найвищу молочну продуктивність одержують від корів, що запліднюються на 3 - 5-ту охоту, а підвищення частки спадковості за голштинською породою вище 75,1 % сприяє подовженню тривалості сервіс-періоду на 14 - 22 дні (<$Eroman P ~>>~0,95>). Визначено частоту різних форм успадкування племінної цінності за надоєм одержаних за різних форм підбору та з різною часткою спадковості за голштинською породою. Проведено аналіз тривалості використання корів та розглянуто основні причини їх вибуття зі стада. Встановлено, що основними причинами для висококровних за голштинською породою корів-первісток є важкість отелень (26,7 - 45,2 %)

і подальша неплідність (6,5 - 46,7 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 чорно-ряба молочна

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368355 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського