РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000283219<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гурманчук О. В. 
Золотиста картопляна цистоутворююча нематода та заходи щодо обмеження її розвитку в зоні Полісся України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / О. В. Гурманчук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

За результатами обстеження зони Полісся України вогнища золотистої картопляної нематоди вперше виявлено у Андрушівському, Брусилівському, Вол.-Волинському, Любарському, Ружинському, Червоноармійському, Черняхівському та Чуднівському районах Житомирської області. Встановлено, що 67,4 % площ заселених фітогельмінтами виду Globodera rostochiensis мали низьку їх чисельність, 17,4% - середню, 15,2 % - високу. З'ясовано, що високу ефективність очищення грунту від золотистої картопляної нематоди протягом одного вегетаційного періоду одержано в результаті вирощування конюшини лучної - 67,7 %, тимофіївки лучної - 63,5 % та люцерни - 61,4 %. Встановлено, що використання підвищеної дози гною (80 т/га) під картоплю дозволило знизити чисельність фітогельмінтів у грунті на 1,7 - 2,7 % у порівнянні з внесенням 60 т/га, а прибавка врожаю картоплі знаходилась на рівні 1,4 - 2,0 т/га. Застосування 20 т/га гноївки великої рогатої худоби дозволило зменшити щільність патогена в грунті на 9,7 - 10,3 %, а урожайність за цього збільшилась на 2,4 - 2,6 %. На сприйнятливих до картопляної нематоди сортах картоплі виявлено чітку залежність між чисельністю самок на корінцях у період цвітіння картоплі та її продуктивністю. Найбільшу очищувальну ефективність грунту серед нематодостійких сортів картоплі проявили Водограй, Доброчин, Обрій і Белла роса.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.94 + П491.15.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383824 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського