РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000284829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чабан А. Ю. 
Історія Середньої Наддніпрянщини (з найдавніших часів до кінця ХVII ст.) : навч. посіб. / А. Ю. Чабан. - Черкаси : Вертикаль, 2011. - 639 c. - укp.

Проаналізовано роль і значення Середньої Наддніпрянщини в історії України з найдавнішого періоду до кінця XVII ст. Висвітлено етносоціальні процеси, їх вплив на формування українського етносу, визначено геополітичні впливи на даній території в контексті критичного аналізу джерельної бази та результатів археологічних досліджень. Описано природні умови території Середнього Подніпров'я (СП), розкрито їх вплив на формування населення, витоки формування українського етносу. Увагу приділено проблемам походження козацтва в історіографії у контексті його витоків та історії населення Середньої Наддніпрянщини як основи українського козацтва, питанням зародження державності українського народу, а також витокам Запорозької Січі. Висвітлено події національно-визвольної боротьби українського народу наприкінці XVI - початку XVII ст. на СП, період козацько-селянських повстань напередодні визвольної війни (ВВ) Б. Хмельницького, а також події ВВ, питання гетьманування І. Виговського, Ю. Хмельницького, П. Дорошенка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)2/3 я73 + Т3(4УКР)4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського