РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000285207<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Китайська цивілізація: традиції та сучасність : зб. ст. / ред.: Л. В. Матвєєва; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України, Укр. асоц. китаєзнавців. - К., 2009. - 144 c. - укp.

Висвітлено аспекти китайської цивілізації в історичному вимірі та на сучасному етапі розвитку в контексті її філософії та культури. Розглянуто питання історії живописних зображень засновника вчення буддизму - Будда Шак'ямуні. Описано елементи буддійського, конфуціанського та синтоїстського світогляду в японських середньовічних військових повістях. Проаналізовано політичні та соціально-економічні проблеми розвитку Китаю. Розкрито концептуальні засади міжрегіонального співробітництва між Україною та Китаєм, стратегію стримування та залучення Китаю в зовнішній політиці США. Вивчено валютно-фінансову політику Китаю в регіональному контексті, новий курс реформ, зокрема, банківської системи в процесі ринкової трансформації економіки. Визначено центральноазійський вимір політики Китаю у галузі регіональної безпеки в постбіполярний період, зовнішню політику й енергетичну безпеку держави на початку ХХ ст. Розглянуто теоретичні та прикладні питання китайського мово- та літературознавства. Наведено характеристику лексики танських віршів, описано особливості ідентифікації фразеологізмів, зокрема, паремій китайського походження, у сучасній японській мові, основні моделі утворення неологізмів у китайській мові.

Освещены аспекты китайской цивилизации в историческом измерении и на современном этапе развития в контексте её философии и культуры. Рассмотрены вопросы истории живописных изображений основателя учений буддизма - Будда Шакьямуни. Описаны элементы буддийского, конфуцианского и синтоистского мировоззрения в японских средневековых японских повестях. Проанализированы политические и социально-экономические проблемы развития Китая. Раскрыты концептуальные основы межрегионального сотрудничества между Украиной и Китаем, стратегия сдерживания и привлечения Китая во внешней политике США. Изучены валютно-финансовая политика Китая в региональном контексте, новый курс реформ, в частности, банковской системы в процессе рыночной трансформации экономики. Определены центральноазиатское измерение политики Китая в области региональной безопасности в постбиполярный период, внешняя политика и энергетическая безопасность государства в начале ХХ ст. Рассмотрены теоретические и прикладные вопросы китайского языко- и литературоведения. Дана характеристика лексики танских стихотворений, описаны особенности идентификации фразеологизмов, в частности, паремий китайского происхождения, в современном японском языке, основные модели образования неологизмов в китайском языке.


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(5КИТ)я43 + Т3(5КИТ)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського