РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000285306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко В. Н. 
Клініко-гормональна характеристика інвертованого пубертату у дівчаток і його вплив на становлення менструальної функції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. Н. Шевченко; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2010. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання патологічного перебігу статевого розвитку дівчаток - інвертованого пубертату (ІП). Проаналізовано клініко-анамнестичні та гормонально-метаболічні особливості дівчаток з ІП, становлення менструальної функції, розроблено патогенетично обгрунтовані лікувально-профілактичні заходи щодо порушень функціонування статевої системи на подальших етапах індивідуального розвитку. Визначено частоту ІП, її залежність від віку появи ізольованого пубархе, чинники ризику порушення послідовності появи вторинних статевих ознак у дівчаток за даними життєвого, сімейного анамнезу та супутньої патології. Висвітлено динаміку фізичного і статевого розвитку дівчаток з ІП. За результатами гормонального обстеження основна патогенетична ланка розвитку ІП у дівчаток - гіпоестрогенний стан на час вступу в пубертат, який клінічно виявляється відставанням у фізичному і статевому розвитку, дефіцитом осіфікації, зменшеними розмірами матки. Встановлено різний патогенез розвитку ізольованого пубархе в 8 - 10 та в 11 - 12 років; у кожної третьої дівчинки з ІП напередодні менархе з'являються перші ознаки гіперандрогенії. Запропоновано новий алгоритм спостереження на доменархеальному етапі, що допомагає проводити первинну профілактику порушень менструальної функції в майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.71 + Р712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372700 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського