РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000285631<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікіпелова О. М. 
Колоїдно-хімічні властивості мулових пелоїдних систем та основні принципи їх регулювання : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.11 / О. М. Нікіпелова; НАН України, Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д. Овчаренка. - К., 2011. - 28 c. - укp.

Створено наукові засади керування властивостями мулових пелоїдів, що визначаються їх хімічним і мінералогічним складом (сульфіди заліза, мінерали хлорит, монтморилоніт, слюда), співвідношенням наночастинок, в т.ч. золота, та мікро- та макрочастинок, наявністю та біоколоїдним впливом мікроорганізмів, значеннями pH (до 7,30 од. pH), Eh (-150 - -250 мВ), масовою часткою вологи (35 - 75 %), вмістом сірководню (0,11 - 0,29 %) й органічної речовини (4 - 16 %). Запропоновано механізм утворення пелоїдних систем шляхом метаморфізації та трансформування мінеральної складової з ультрадисперсних частинок і за рахунок процесів біохімічної сульфатредукції й іонного обміну з виділенням осадів важкорозчинних сполук кальцію та магнію. Досліджено структурно-сорбційні, структурно-механічні та реологічні властивості пелоїдів і встановлено їх взаємозв'язок з хімічним і мінералогічним складом і дисперсністю, особливо з ультрадисперсною складовою мулів. Виконано комплексні дослідження нового родовища - глибоководних донних відкладень Чорного моря та показано наявність в них високих лікувальних властивостей. Узагальнено уявлення про вплив на лікувальну дію пелоїдів колоїдно-хімічних властивостей мулових пелоїдних систем відомих родовищ (Куяльницький лиман, озеро Гопри, озеро Велике, Солений лиман, озеро Чокрак) і нових (лиман Бурнас, озеро Солене, затока Сиваш, група водоймищ Приазовського району Запорізької області, глибоководні донні відкладення Чорного моря). Розроблено нові токсикологічно безпечні лікувальні мулові композиції та створено для ефективного використання пелоїдів у лікувальній практиці спеціальну схему для кожного родовища окремо, яка базується на уявленні про те, що пелоїди навіть одного генетичного типу (мулові), але різних родовищ, мають свої колоїдно-хімічні особливості. Проведено дослідження щодо умов і строків відновлення післяаплікаційних пелоїдів озер Гопри та Велике, Соленого та Куяльницького лиманів. Розроблено специфічні методики спектрофотометричного визначення титану (IV), галію та титану (IV), фотометричного визначення свинцю (II) з його попереднім сорбційним концентруванням, прямого електрометричного атомно-абсорбційного визначення міді та цинку та вивчено розподіл молібдену у пелоїдах після його спектрографічного визначення. Уніфіковано методики визначення бітуму A та бітуму C, гумінових і гіматомеланових кислот, вуглеводів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР)3 + Р354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384641 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського