РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000288390<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голод П. І. 
Метод орбіт в теорії нелінійних інтегровних гамільтонових систем : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / П. І. Голод; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. - К., 2010. - 32 c. - укp.

Розроблено новий метод дослідження та явного інтегрування нелінійних модельних рівнянь теорії поля та фізики конденсованого стану, який базується на реалізації фазового простору досліджуваної системи у вигляді орбіти коприєднаного представлення групи прихованої симетрії. У межах запропонованого методу орбіт встановлено принцип двоїстості між парами рівнянь солітонного типу та розкрито його алгебро-геометричну природу. Знайдено новий клас нескінченновимірних квазіградуйованих алгебр, серед яких алгебра симетрій фазового простору рівняння Ландау - Лівшиця й інших інтегровних рівнянь теорії поля та магнетизму. На підставі принципу двоїстості встановлено раніше невідому еквівалентність класичної динамічної системи Клебша, яка стосується руху твердого тіла у рідині, та системи рівнянь Шотткі, які описують рух двох взаємодіючих твердих тіл (або магнітних моментів). Показано, що дана еквівалентність є проявом на рівні двозонного сектору більш загальної двоїстості між рівнянням Ландау - Лівшиця та релятивістськи коваріантним рівнянням для асиметричного хірального поля. Знайдено нове суперузагальнення рівняння Кадомцева - Петвіашвілі та запропоновано схему його скінченнозонного інтегрування. На підставі комплексної параметризації коприєднаних орбіт групи SU(3) знайдено явні аналітичні формули для великомасштабних топологічних збуджень у плоских магнетиках зі спінами s = 1 на вузлах кристалічної гратки з урахуванням біквадратної взаємодії між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського