РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000289317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цугорка Т. М. 
Механізм тривалого синоптичного гальмування, викликанного серією потенціалів дії в нейронах гіпокампа щурів : автореф. дис... канд. біол. наук: 13.00.02 / Т. М. Цугорка; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2009. - 20 c. - укp.

У ході дослідження порівняно групи постсинаптичних рецепторів, які беруть участь у генерації ранньої та пізньої стадій синаптичної відповіді на стимуляції пресинаптичних ГАМК-ергічних нейронів культури гіпокампа короткими серіями (5-20 стимулів з частотою 2-1000 Гц). Показано, що за аплікації селективного блокатора ГАМК рецепторів пікротоксину, синаптичні рецептори блокуються значно швидше, якщо блокування супроводжується їх активацією. Після прикладання 100 мкМ пікротоксину та блокування синаптичних рецепторів у ході низькочастотної стимуляції синапса, початкова фаза відповіді нейрона на серію стимулів з частотою 50 Гц пригнічується в середньому в 1,8 раза більше, ніж його кінцева фаза (після 20-ти стимулів). Групи рецепторів, які генерують ранню та пізню стадії ГПСС, викликаних серіями стимулів, істотно відрізняються. Показано, що описані групи рецепторів не відрізняються своїм субодиничним складом, принаймі, в половині синапсів. Встановлено, що неоднорідність десенситизації рецепторів може відігравати певну роль у виявленому розподілі рецепторів на групи. На комп'ютерній моделі ГАМК синапса показано, що неоднорідність десенситизації рецепторів може виникати внаслідок неоднорідності розташування ГАМК рецепторів відносно зон виділення медіатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522*012

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368073 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського